Jak przygotować dziecko do sesji lifestyle ?

Wielu z rodziców miało obawy czy sesja zdjęciowa domowa czy plenerowa z dziećmi wypadnie tak jakbyście sobie tego wymarzyli. Czy dziecko nie będzie za bardzo szalało, biegało a może przeciwnie będzie wystraszone i niechętne do sesji. W tym wpisie wyjdę Wam troszkę na przeciw i pomogę z sytuacją. Przede wszystkim nie martw swojego dziecka, że przychodzi do Was jakaś Pani, która będzie robiła zdjęcia i trzeba się przy niej grzecznie zachowywać. Takim sytuacjom mówię stanowcze nie. Pamiętaj, że dzieci zawsze wyczuwają emocje, dlatego nie denerwuj się bez potrzeby i zachowuj spokój oraz naturalność. Wtedy Twoja pociecha na pewno pójdzie w Twoje ślady. 

Co powiedzieć dziecku przed sesją ?

Warto przekazać dziecku, że odwiedzi Was na chwilę Ciocia, że będziecie się z nią bawić i robić fajne rzeczy, a ona przy okazji będzie robić nam zdjęcia. Przemyśl więc, jakie zabawy i aktywności lubi Twoja pociecha, w lubici się bawić w domu – bez zabawek 🙂 Dotyczy to tak samo sesji lifestyle w studio, gdy w pięknych warunkach odtwarzamy domową atmosferę. Ma to także zastosowanie w przypadku sesji lifestyle w plenerze – razem wybierzemy się w fajne, przyjemne i urocze miejsce. Posiedzimy na kocyku albo trawce i miło spędzimy czas. To będą idealne chwile dla Was abyście robili rzeczy, które na codzień przynoszą Wam wiele frajdy – możecie się przytulać, bawić w ulubione zabawy, skakać i wariować, a przede wszystkim CIESZYĆ SIĘ CHWILĄ oraz sobą nawzajem !

Moim zadaniem będzie uchwycenie tych pięknych chwil, tak aby na zawsze już z Wami pozostały w formie pamiątkowych zdjęć. 

 

Co zabrać dla dziecka na sesję ?

Podczas sesji czy to organizowanej w domu, w studio lub w plenerze możecie zabrać ulubioną maskotkę albo książkę, której widok i obecność nie będzie Wam przeszkadzać na kadrach. Może to być kawałek Waszej historii jak ulubiony misiek, którego dziecko posiada od kołyski albo książka do której wraca z wielką chęcią – do tych atrybutów sięgniemy gdy wszystkie inne metody zawiodą. 

Na sesje w plenerze zawsze zabieram dla Was koc. Jest świetnym atrybutem do zabaw – można wykorzystać go jako huśtawkę dla dziecka, gdzie razem będziecie je w nim bujać. Może służyć do otulenia się, biegania pod nim jak pod namiotem albo po prostu jako obiekt dekoracyjny na którym będziecie mogli siedzieć ,leżeć czy robić wygłupy.

Patrz na "Panią " !

Wielką prośbą z mojej strony jest to, abyście nie przekazywali swoim dzieciom by patrzyły prosto w obiektyw. Ponieważ zamiast zachowywać się naturalnie, otwarcie i spontanicznie, to dzieci skupiają się na pozowaniu i zdjęcia wyglądają na bardzo wymuszone. A przecież zależy nam na tym, aby kadry były swobodne, z radością wymazaną na twarzy i przede wszystkim prawdziwe. Jeśli na potrzeby zdjęcia będę potrzebować, żebyście spojrzeli w jakimś kierunku lub na jakiś obiekt to na pewno Wam o tym powiem i zrobimy to w subtelny sposób.

Jakie przekąski zabrać na sesję ?

Zdarza się, że musimy zrobić szybką przerwę na przekąszenie czegoś przez malucha bo nie dojadł śniadania lub po prostu nie miał ochoty na obiad. Dlatego kolejną ważną kwestią jest to, abyście unikali w trakcie sesji dawania swoim dzieciom czekoladek lub innych smakołyków, którymi mogą się pobrudzić. Nie ma z tym żadnego problemu gdy sesja odbywa się w domu i mamy niegraniczony dostęp do ubrań na przebranie.  Problem jest gdy jesteśmy w plenerze  i nie ma zapasowej koszulki czy spodni.  Przekąska nie może też być taka, że dziecko nie będzie w stanie się od niej odpędzić – na przykład od lizaków. Przy próbie zabrania lizaka będzie płacz albo cała sesja z lizaczkiem w buzi. Na pewno możecie zabrać jakieś ciastka, które łatwo można podać i szybko skonsumować. Mogą to być także pokrojone owoce albo tubka owocowa.I tu nasuwa się kolejna myśl że na sesje plenerowe warto zabrać dziecku coś na przebranie. 

I ważna sprawa na koniec.

Ostatnią ważną informacją jest prośba do Ciebie, abyś dała mi wcześniej znać czy Twoja pociecha ma na coś alergię, czy panicznie się czegoś boi albo po prostu za czymś nie przepada. Będziemy mogli wcześniej podjąć przemyślane decyzje, aby wykorzystać odpowiednie  przedmioty, które zapewnią Tobie i Twojemu dziecku pełno frajdy i poczucie bezpieczeństwa. Będziemy też w stanie zaplanować dogodne miejsce na przeprowadzenie sesji plenerowej.

Mam nadzieję, że artykuł będzie dla Ciebie pomocny i skorzystasz z niego przed naszą wspólną sesją zdjęciową w stylu lifestyle, na którą serdecznie zapraszam – to niezapomniane chwile i pamiątka na całe życie – dla całej rodziny !

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub niepewności, to z wielką chęcią odpowiem Ci na nie osobiście, czy to w wiadomości na Facebooku, Instagramie, czy w formularzu kontaktowym.

DO ZOBACZENIA, GOSIA