Jak przygotować się do sesji w szpitalu

Sesja noworodkowa w szpitalu w Krakowie

Sesje noworodkowe szpitalne wykonuje najczęściej w szpitalu Ujastek w Krakowie, ale jeśli istnieje taka możliwość oraz chęć to mogę wykonać ją też w innym szpitalu. Sesja noworodkowa ma w sobie wiele zalet. Przede wszystkim pozwala utrwalić pierwsze chwile po narodzinach dziecka, kiedy emocje są jeszcze świeże i bardzo naturalne. To właśnie w tych pierwszych dniach maluszek jest najbardziej delikatny i uroczy. Sesja w szpitalu pozwala uwiecznić jego niewinność, małe detale takie jak delikatne, malutkie rączki i stópki, oraz piękne więzi między Wami rodzicami a dzieckiem. Jeśli macie już starsze dzieci to jest to również doskonała okazja, aby uwiecznić pierwsze spotkanie rodzeństwa z nowym członkiem rodziny. Ile kosztuje sesja fresh w szpitalu w Krakowie ?  tu zostawiam Ci link od mojej OFERTY. 

Co warto sprawdzić przed sesją fresh w szpitalu

 Przed przystąpieniem do sesji noworodkowej w szpitalu warto się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim pamiętajcie o informowaniu personelu medycznego oraz fotografa o przebiegu swoich planów, pojawie się u Was w godzinach odwiedzin które obowiązują w danym szpitalu. Upewnijcie się, że zrobienie sesji zdjęciowej w szpitalu jest w ogóle dozwolone, czy wymagane są jakiekolwiek formalności. Takiej zgody dla mnie nie musicie uzyskać jedynie w Krakowskim Szpitalu Ujastek. Następnie przygotuj się na sesje – zapewniając swojemu dziecku czystą i wygodną przestrzeń.

 

sesja w szpitalu Kraków
sesja fresh w szpitalu ujastek

Ubiór na sesje fresh - mama , tata , dziecko

 Jeśli chodzi o ubiór na sesji noworodkowej w szpitalu, warto wybrać jednolite kolory. Wybór delikatnych, pastelowych odcień może wprowadzić na zdjęciach dodatkową harmonię i spójność. Unikajcie jaskrawych kolorów, które mogą odwrócić uwagę od uroku i delikatności Waszego noworodka.
        Dla noworodka do szpitala zabierzcie jednobarwnego bodziaka, w stonowanych kolorach. Nie musi być biały – może być szary, beżowy, jasnobłękitny, jasnoróżowy. Jeśli lubicie mocniejsze kolory – takie jak musztardowy, ciemnozielony czy granatowy, to też będą w porządku. Pamiętaj by przed sesją nie zakładać maleństwu rzeczy które zostawiają ślady po ucisku na delikatnym ciałku tj. skarpetki z mocnym ściagaczem, czapeczka z gumeczką. 
        Dla Mamy wystarczy szlafrok lub narzutka – najlepiej jednobarwna, w stonowanym kolorze. Niektóre z Was mają przepiękne koszule do karmienia lub też bardziej zwyczajne koszule do spania – to też nam wystarczy.
        Dla Taty podobnie – jednobarwna koszulka, koszula lub sweter. Ważne aby nie było żadnych dużych napisów, kolorowych i mocnych nadruków.

        Podstawą jest oczywiście to abyście się czuli wygodnie i komfortowo. Ważne jest również to, żeby kolor czy ozdoby jakich użyjecie były w stonowanych kolorach, tak aby nie przytłaczać zdjęcia gryzącymi się wzajemnie barwami, które mogłyby odciągnąć uwagę od najważniejszego obiektu – Waszego noworodka oraz Was.

Co zabrać na sesje pierwszych chwil do szpitala

Podczas sesji zdjęciowej noworodkowej odbywającej się w szpitalu, istnieje kilka przedmiotów i rzeczy, w które warto się wyposażyć najlepiej spakować już do torby którą zabierasz do porodu do szpitala. Oto kilka sugestii:

1. Koc i pledy: przygotuj miękki, przyjemny w dotyku kocyków lub pled. Posłużą nam one za tło oraz ochronę dla dziecka podczas sesji. Warto wybrać jednolite, delikatne kolory, które dodadzą uroku i niewinności zdjęciom. Jeśli takich nie masz możesz skorzystać z mobilnej garderoby dla dzieci – mam w niej również pieluszki i otulacze które idealnie sprawdzą się na sesji pierwsze chwile w szpitalu.

2. Białe prześcieradło lub pieluszka tetrowa – będzie nam to na pewno potrzebne do wyścielenia łóżeczka, możesz ewentualnie poprosić personel o zmianę pościeli.

3. Przygotujcie kilka zestawów ubranek dla dziecka, które będą pasować do sesji. Jest to forma zabezpieczenia gdyby maluszkowi się ulało bądź po prostu został czymś pobrudzony. Dobrze wybrać jednolite, delikatne kolory, aby stworzyć spójność i podkreślić oraz niewinność noworodka. Przed sesją ubierz już maleństwo w ubranko które chcesz by miało na sesji.  Zależ nam by maleństwo było wyciszone i sesja przebiegła szybko i sprawnie. 

4. Pielęgnacja: upewnijcie się, że macie przy sobie podstawowe artykuły do pielęgnacji, takie jak mokre chusteczki, pieluchy. Pomoże Wam to w utrzymaniu dziecka w czystości i komforcie podczas sesji zdjęciowej. Przed sesją nie smaruj dziecka oliwką czy tłustym kremem, by skóra na zdjęciach się nie świeciła. 

5. Coś dla Mamy: pamiętaj też o sobie abyś miała jakieś przekąski i wodę, tak abyś mogła zaspokoić swoje pragnienie i głód podczas trwania sesji. Zadbaj o swój komfort, abyś mogła skupić się na maluszku i tworzeniu wspaniałych fotografii.

6.Dla maleństwa wystarczy czapeczka lub opaska 

 

sesja pierwsze chwile w szpitalu ujastek

Masz więcej pytań ?

Jeśli nadal coś Cię zastanawia i masz więcej pytań, to śmiało możesz się w tej sprawie ze mną kontaktować – chętnie pomogę i odpowiedniem na wszelkie pytania. Jeśli potrzebujesz inspiracji oraz chcesz zobaczyć jak przebiega sesja noworodkowa w szpitalu to możesz zajrzeć do mojego Portfolio, gdzie znajdziesz sesje pierwsze z pierwszych chwil maleństwa w szpitalu. W cenę sesji wliczony jest dojazd na sesję fresh do każdego szpitala w Krakowie.