Jak przygotować się do domowej sesji lifestyle ?

Jak przygotować się do domowej sesji lifestyle ?

Kiedy wielkimi krokami zbliża się termin spotkania ze mną podczas sesji lifestyle w Krakowie bądź okolicach, często zadajecie wiele pytań o to jak ma to będzie , co macie zrobić, jak wyglądać itp.. Ja nie mówię że to źle, większość osób czuje nutkę podenerwowania przed sesją lifestyle. Oczywiście pytać możecie dowoli a ja zawsze z chęcią odpowiem pomimo tego postanowiłam ułatwić wam sprawę pisząc ten krótki poradnik o tytule” jak przygotować siebie i swoje cztery kąty do sesji lifestyle”.

 Moja fotografia jest bardzo naturalna, do obróbki zdjęć jak już wspominałam w regulaminie nie używam photoshopa więc nie zajmuję się w postprodukcji usuwanie niepotrzebnych rzeczy w kadrze.

Najwięcej pytań pojawia się o tym jak mamy się ustawić, jak pozować podczas domowej sesji lifestyle.?

Szybciutko odpowiadam, lifestyle to nie pozowanie. Life style to nic innego jak styl życia który preferujemy a moim zadaniem jest przełożyć to  na zdjęcia.. A po polsku to po prostu normalność  w waszym wydaniu, macie się zachowywać tak jak zawsze, bawić się, przytulać, rozmawiać a moim zadaniem jest ustawienie was w dobrym miejscu i świetle. Oczywiście prowadzę was przez całą sesję, proponuje różne zabawy, czy miejsca gdzie wyjdą najbardziej korzystne zdjęcia. Podczas sesji lifestyle poruszamy się po waszym mieszkaniu a ja fotografuję wasz ruch, wasze zabawy z pociechami, przytulasy, gonitwy, czytanie bajeczek itp. Pamiętajcie że to wasz dom i gdzie ja nie w min będziecie się czuli bardziej komfortowo.

Kolejnym jakże nurtującym pytaniem jest to, czy mój dom, mieszkanie, nadaje się do sesji lifestyle ?

Każde mieszkanie się nadaje do sesji w stylu livestyle. Każdy urządza swoje „M” pod siebie i to właśnie sprawia że gdzie jak nie u was będę mogła zobaczyć waszą naturalność . To właśnie we własnym „M” czujecie się najlepiej. Jeśli macie wątpliwości to pytajcie śmiało, podsyłajcie zdjęcia i z chęcią zobaczę wasze kąty. Nawet nie wiecie jaką czasami mi to sprawia radość jak zobaczę ciekawe aranżacje, wtedy w głowie rodzi się tyle pomysłów. Co do samego mieszkania, oczywiście fajnie gdyby było jasne, im więcej okien tym oczywiście lepiej, bo nie ma nic lepszego od naturalnego światła. Sama podczas domowych sesji nie używam lamp błyskowych, posiadam jednak taki sprzęt który radzi sobie nawet w ciemnych kościołach więc nie macie się czy martwić 😉  

Przed moim przyjściem sami musicie zdecydować co chcecie by było widoczne na zdjęciach. Proponuje uporządkować mieszkanie tak aby nie były widoczne niepotrzebne rzeczy takie jak: kable, ładowarki, napoje czy inne butelki z dużymi napisami, gąbki, ścierki, akcesoria dla niemowlaków. Proponuje też by w miarę możliwości zostawić tylko zabawki które chcecie by były pokazane na zdjęciach. Nie przejmujcie się się dziurą w ścianie czy malunkami waszych pociech to nie będzie widoczne na zdjęciach. Sama mam małego rysownika i wiem jak jest trudno zachować w dłuższym terminie po remoncie ściany w nieskazitelnym stanie. Zdjęcia wykonuję w każdym pomieszczeniu o ile oczywiście na to wyrażacie zgodę – to wy decydujecie gdzie będzie się odbywać sesja. Zazwyczaj wybieram miejsca blisko okien by wykorzystać naturalne światło, tam najczęściej zaczynam robić zdjęcia. Jeśli jest taka możliwość to proszę o założenie gładkiej jasnej najlepiej białej pościeli lub jakiejś narzuty która zrobi nam ładne tło do zdjęć. Głównie pracuje w salonie – kuchni  i sypialni ewntualnie pokuj dziecięcym dlatego proponuje skupić się na nich.

Kraków fotografia noworodkowa


I doszliśmy do ostatniego pytania, oczywiście co na siebie włożyć?

Ubrania które założycie muszą być wygodne i po prostu musicie się w nich czuć komfortowo. Jeśli macie wątpliwości to niech wami kieruje podstawowa zasada, no może trzy hihi Na zdjęciach najlepiej wyglądają gładkie ubrania ponieważ nie odciągają uwagi od twarzy, macie być ubrani a nie przebrani,, macie się się czuć w tyć ubraniach wygonie. Ewentualne dodatki mają być jedynie uzupełnieniem stylizacji. Co do ubrań to pamiętajcie że zawsze możecie spojrzeć na moją garderobę którą posiadam m.in. do sesji domowych w stylu lifestyle. Więcej wskazówek i praktycznych porad znajdziesz na mojej stronie gdzie przygotowałam dla was kilka konkretniejszych wskazówek –  jak ubrać się na sesje lifestyle

Możesz skorzystać też z mobilnej garderoby dla siebie mobilna garderoba dla pań ,  posiadam również mobilną garderobę dla maluszków, znajdziesz ja pod tym linkiem  – mobilna garderoba dla dzieci


Pamiętajcie że zawsze jestem do waszej dyspozycji i pytajcie śmiało. Nie bójcie się mnie, nie gryzę a wręcz przeciwnie, staram się sprawić żeby być jak najmniej widoczną. Domowa sesja lifestylowa to świetna pamiątka na całe życie, to uwiecznienie na zdjęciach was w naturalnym środowisku i sposobie bycia. Voucher na taką sesję domową może okazać się świetnym prezentem dla waszej rodziny czy znajomych.

Fotograf Kraków